برای تماس اینجا کلیک کنید

مقالات شتابدهنده

business-value

چگونه ارزش بازار کسب و کار خود را افزایش دهیم

چگونه ارزش بازار کسب و کار خود را افزایش دهیم ، به ارزش کسب و کار خود بیافزاییم - در نظر بگیرید که دیگران هنگام خرید یک شرکت به دنبال چه چیزی هستند.

 

اگر قصد دارید کسب و کار خود را در آینده بفروشید، هر چه زودتر اقدام کنید. برای اعمال تغییراتی که ارزش بازار کسب‌وکارتان را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند به قیمتی که می‌خواهید برسید، به زمان نیاز دارید.

 

استراتژی های رشد

آیا به فروش کسب و کار خود در مدت پنج تا 10 سال فکر می کنید؟ ارزش فعلی کسب و کارتان را امروز بررسی کنید – قبل از اینکه ببینید چه کاری می توانید برای افزایش آن در چند سال آینده انجام دهید.

 

در اینجا 10 مرحله ارزش افزوده وجود دارد که می توانید قبل از عرضه کسب و کار خود به بازار در نظر بگیرید.

 

 1. بازار خود را گسترش دهید

یک خریدار بالقوه، دوام بازار را در نظر می گیرد. بنابراین، مطمئن شوید که بازار شما در حال رشد است یا پتانسیل رشد دارد. اگر در یک صنعت رو به زوال هستید، یا باید این را معکوس کنید یا به دنبال گسترش به سمت یک صنعت در حال رشد باشید.

 

ایجاد تنوع برای به دست آوردن یک جریان درآمد جدید و افزایش جریان نقدی به افزایش ارزش کسب و کار شما در چشم خریدار کمک می کند. این مهم است زیرا تجزیه و تحلیل سودمندی تجاری یکی از اولین چیزهایی است که یک خریدار بالقوه به آن علاقه مند خواهد شد.

 1. موقعیت خود را در بازار تغییر دهید

دوام مدل کسب و کار خود را در نظر بگیرید: آیا بازار کافی برای محصول یا خدماتی که ارائه می کنید وجود دارد؟ ممکن است بتوانید با تغییر موقعیت بازار خود رشد کنید، به عنوان مثال:

 

یک هتل ممکن است بتواند رشد کند و مشتریان جدیدی را با لوکس شدن و بهبود تدریجی امکانات، استانداردها و در نتیجه قیمت‌ها، جذب کند.

یک تجارت مهندسی متخصص می‌تواند با توسل به بازار گسترده‌تر و توسعه نسخه‌های ارزان‌تر و انبوه بهترین محصولات خود با نام تجاری متفاوت رشد کند.

 1. انجام تحقیقات بازار به طور منظم

یک خریدار بالقوه سوالات زیادی در هنگام خرید کسب و کار خواهد داشت. شما می توانید با نشان دادن اینکه بازار خود را می شناسید و به طور منظم در مورد تغییرات احتمالی تحقیق کنید، از ارزش محافظت کنید. این به خریداران نشان می دهد که کسب و کار شما ثابت نیست و می تواند خود را با تغییرات وفق دهد.

 

راه اندازی فرآیندهایی برای نظارت بر فضای کسب و کار و دریافت بازخورد با کیفیت مشتریان در مورد نیازهای در حال تغییر آنها به شما کمک می کند تا بازار خود را پیگیری کنید. برنامه‌ریزی از قبل برای پیش‌بینی چالش‌ها به شما کمک می‌کند یک سابقه قوی و ثابت ایجاد کنید.

 1. نام تجاری خود را توسعه دهید

خریدار ارزش قابل توجهی در خرید یک کسب و کار از قبل تاسیس شده با یک برند معتبر خواهد دید. مهم نیست که چقدر کوچک است، هر کسب و کاری این پتانسیل را دارد که خود را از رقبای خود متمایز کند و در یک جایگاه مشخص به رهبر بازار تبدیل شود. برای رسیدن به این هدف، به برندی نیاز دارید که جوهر کسب و کار شما را در بر بگیرد.

 

یک برند در طول زمان اعتبار بازار شما را ایجاد می کند و شهرت آن به حفظ درآمد در حین رشد کمک می کند.

 

محصولات یا خدمات شما چه چیزی را ارائه می دهند که آنها را از محصولات رقبای شما متمایز می کند؟ این پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما است و اساس برندسازی موفق است. بررسی برند خود را انجام دهید و هر اقدام لازم را برای تقویت یا ابداع مجدد برند خود انجام دهید.

 

 1. اتحادهای استراتژیک تشکیل دهید

اتحادهای استراتژیک می توانند منبع مهم رشد باشند، به خصوص اگر مهارت ها و منابع لازم برای بهره برداری از فرصت های خود را نداشته باشید. مثلا:

 

تشکیل یک اتحاد با یک تجارت مکمل می تواند به شما کمک کند برای کاری که کسب و کار شما معمولاً نمی تواند به تنهایی انجام دهد، مناقصه کنید.

کار با یک توزیع کننده اصلی ممکن است موثرتر از توسعه کانال های فروش خود باشد.

این اقدامات می تواند ارزش بازار کسب و کار شما را در زمان فروش افزایش دهد.

 

 1. پتانسیل رشد را نشان دهید

یک خریدار بالقوه بیشترین علاقه را به رشد یک کسب و کار جدید خواهد داشت، بنابراین سعی کنید کسب و کاری ایجاد کنید که بتوان آن را افزایش داد. برای مثال، اگر سیستم‌های تجاری و دستورالعمل‌های عملیاتی خوبی را توسعه دهید، می‌توانید به خریداران نشان دهید که کسب‌وکار پتانسیل‌های زیر را دارد:

 

 • تبدیل به یک فرنچایز
 • گسترش در سایر مناطق جغرافیایی
 • شکست رقبای کوچکتر را به
 1. دارایی های فیزیکی را حفظ کنید

حفظ دارایی به تولید ارزش کمک می کند. ثبت و حفاظت از دارایی های مشهود مانند ماشین آلات، تجهیزات و اموال از طریق برنامه های بیمه و نگهداری نسبتاً آسان است.

 

در صورت امکان، سعی کنید دارایی های فیزیکی اصلی را که برای موفقیت به آنها تکیه می کنید، داشته باشید. مالکیت محل شما می تواند امنیت و پتانسیل رشد سرمایه را فراهم کند. حتماً از بانکدار تجاری خود در مورد تأمین مالی دارایی، وام های تجاری و اجاره تجهیزات مشاوره بگیرید.

 

 1. از دارایی های نامشهود محافظت کنید

مهم است که تمام دارایی های نامشهودی را که به کسب و کار شما ارزش می بخشند، بشناسید و از آنها محافظت کنید. هنگامی که شروع به فهرست کردن آنها می کنید، ممکن است متوجه شوید که تعداد این دارایی ها حتی بیشتر از آن چیزی است که تصور می کنید.

 

دارایی هایی مانند مالکیت معنوی (IP) می توانند امنیت و ارزش را افزایش دهند.

 

دارایی های کمتر آشکار را نیز به خاطر بسپارید. برای مثال، در یک کسب‌وکار «دانش» که ارزش آن تا حد زیادی منعکس‌کننده مهارت‌های کارکنانش است، اگر کارمندان آن‌ها را ترک کنند یا دارایی‌های نامشهود تجاری مانند یک کپی از پایگاه داده مشتریان را با خود ببرند، خطر از دست دادن ارزش کسب‌وکار را به دنبال دارد. این مراحل را در نظر بگیرید:

 

از پایگاه داده مشتریان و سایر سوابق کلیدی خود با ایجاد نسخه های پشتیبان و نگهداری آنها در خارج از سایت یا در محل آتش سوزی محافظت کنید. پایگاه داده مشتریان شما منبع مهمی از ارزش برای خریدار است، به خصوص اگر بتوانید نشان دهید که از طریق آن کسب و کار تکراری به دست می آورید.

از رمزهای عبور برای محدود کردن دسترسی کارکنان به اطلاعات حساس یا محرمانه استفاده کنید.

به طور دوره ای بررسی کنید که می توانید با موفقیت داده های کپی شده را بازیابی کنید.

 1. از اموال خود محافظت کنید

سیستم هایی را راه اندازی کنید تا ریسک «مالکیت» کارمندان برخی از ارزش های کسب و کار شما را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، فروشندگان ممکن است احساس کنند که دارای روابط مشتری خاصی هستند. بندهایی را در قراردادهای کاری بگنجانید تا مالکیت IP توسعه یافته در کسب و کار را روشن کنید و از رقابت کارکنان سابق با شما جلوگیری کنید.

 

 1. کارکنان کلیدی را حفظ کنید

کارکنان متعهد و با تجربه می توانند یک دارایی کلیدی در نظر یک خریدار باشند. کارکنان کلیدی که به شما در ایجاد یک کسب و کار ارزشمند کمک کرده اند، خود بخش مهمی از این ارزش هستند.

 

برای حفظ آن‌ها، مطمئن شوید که فرصت‌هایی برای پیشرفت شغلی فراهم کرده‌اید و از مشوق‌هایی برای همسو کردن پرداخت با ارزشی که ایجاد می‌کنند استفاده می‌کنید. کسب و کار خود را به مکانی جذاب برای کار تبدیل کنید. شرایط کاری خوب و دستمزد رقابتی به حفظ مهارت های آنها کمک می کند.

 

تیم خود را از طریق استخدام انتخابی و آموزش تقویت کنید. به دنبال کارکنانی باشید که برای کسب و کار شما ارزش ایجاد می کنند و مدیرانی با مهارت های قابل انتقال که می توانند به شما در مدیریت رشد و دستیابی به بهترین استانداردها کمک کنند.

 

انتقال واضح چشم انداز و استراتژی خود به کارکنان نیز به ایجاد انگیزه در کارکنان و جلب رضایت آنها برای اهداف ارزش افزا کمک می کند.

 

برنامه ریزی را شروع کنید

یک خریدار بالقوه هنگام خرید یک کسب و کار، بررسی دقیق انجام می دهد، بنابراین از هم اکنون برنامه ریزی برای تقویت این 10 حوزه در کسب و کار خود را شروع کنید. خریداران ارزش کمتری در کسب و کاری که بیش از حد به مالک متکی است، خواهند دید. اگر این در مورد کسب و کار شما صدق می کند، اقداماتی را انجام دهید تا نشان دهید که کسب و کار شما می تواند به تنهایی بایستد.

 

مراحل بعدی

 • برای برنامه ریزی راه های میان مدت و بلندمدت برای افزودن ارزش بیشتر به کسب و کار خود، با کارکنان ملاقات کنید.

 • دو بار در سال با کارکنان و مشاوران خود ملاقات کنید تا در مورد تغییرات احتمالی سیاسی، اقتصادی، فنی و اجتماعی صحبت کنید.

 • مالکیت معنوی را قفل کنید، تا مشخص شود از چه چیزی می توانید محافظت کنید.

 • یک جدول زمانی واقع بینانه از اقدامات ارزش افزوده ای که می خواهید اجرا کنید ایجاد کنید و شروع کنید.

 • با بانکدار خود در مورد امور مالی دارایی، وام های تجاری و اجاره تجهیزات صحبت کنید.

 • درباره فروش کسب و کار خود بیشتر اطلاعات کسب کنید.

کسب و کار

اطلاعات تماس نانو پل

نشانی:

کیلومتر 15جاده کرج بلوار پژوهش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ساختمان تجاری سازی و نو آوری طبقه دوم

تلفن تماس:

02144787082

پست الکترونیکی:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تمام حقوق مادی و معنوی سایت نزد شرکت فیدار بسپار ارک محفوظ است.

برای تماس اینجا کلیک کنید